Wiadomości

#She Is A Scientist – kampania promująca osiągnięcia marokańskich kobiet

Misja dyplomatyczna Stanów Zjednoczonych w Maroku ogłosiła rozpoczęcie kampanii #She Is A Scientist, której celem jest podkreślenie osiągnięć marokańskich kobiet w dziedzinie STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

Kampania promuje osiągnięcia niezwykle utalentowanych marokańskich kobiet pracujących w STEM, które uczestniczyły w amerykańskich programach wymiany. Inicjatywa ma na celu uznanie obecnych i przyszłych osiągnięć kobiet w STEM w Maroku i innych krajach.

Inicjatywa „Girlz for Impact Days” odbędzie się w Maroku między 8 a 20 marca jako główny element kampanii #She Is A Scientist. Jest to świetna okazja do zachęcenia marokańskich kobiet do kontynuowania kariery w dziedzinach nauki i technologii, które są w dużej mierze zdominowane przez mężczyzn.

Ambasador USA w Maroku Puneet Talwar podkreślił znaczenie zachęcania kobiet do włączania się w dziedziny STEM.

– Poprzez edukację i karierę w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki marokańskie kobiety przyczyniają się do dobrobytu gospodarczego i innowacji swojego społeczeństwa – powiedział.

Mimo że kobiety stanowią 50% absolwentów kierunków STEM w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, sektor energetyczny w regionie pozostaje zdominowany przez mężczyzn w ponad 90%.