Wiadomości

Luxair łączy Marrakesz i Luksemburg

Luksemburski przewoźnik Luxair uruchomił w lutym inauguracyjne połączenie między Luksemburgiem a Marrakeszem.

W komunikacie prasowym Regionalnej Rady Turystyki podano, że lot ma wzmocnić połączenia lotnicze z rynkiem Beneluksu. W oświadczeniu z zadowoleniem przyjęto stopniowe ożywienie w sektorze turystycznym, podkreślając, że trend wzrostowy w 2023 r. znajduje odzwierciedlenie „poprzez powrót połączeń lotniczych z rynków zewnętrznych, w szczególności z Europie”.

Loty będą odbywać się dwa razyw tygodniu, we wtorki i soboty.

W 2022 r. turyści z regionu Beneluksu wykupili w Maroku ponad 247 000 noclegów, co oznacza wzrost o +480% w porównaniu z 2021 r. i wskaźnik powrotu do stanu sprzed pandemi na poziomie 75%.

Lotnisko Marrakesz Menara obsłużyło w zeszłym roku ponad 6,3 miliona pasażerów, osiągając wzrost o +77% w porównaniu z okresem w 2019 roku.

Maroko przyjęło ponad 10,9 miliona turystów między styczniem a listopadem 2022 roku. Przychody kraju z turystyki osiągnęły w tym samym okresie ok. 8 mld USD, co oznacza wzrost na poziomie 112% w porównaniu z 2019 r.

– Sektor turystyczny wykazał się odpornością i zdołał wznowić swoje wyniki sprzed pandemii dzięki serii inicjatyw podjętych przez rząd w celu przywrócenia działalności turystycznej na właściwe tory – powiedziała turystyki Fatima Zahra Ammor.