Wiadomości

Odkryj niedoceniane miejsca w Maroku

W ostatnich latach Maroko stało się rajem dla turystów. Kiedy odwiedzają ten kraj, zazwyczaj chcą zobaczyć najbardziej popularne „katalogowe” atrakcje, takie jak Casablanca, Marrakesz i Fez.

Maroko ma również ukrytą stronę, która być może nie jest tak popularna, ale bez wątpienia, jeśli jesteś poszukiwaczem przygód, będziesz chciał ją odkryć. Oto osiem miejsc z niesamowitymi widokami, osiem niedocenianych celów fantastycznych wypraw.

Sidi Kaouki

Sidi Kaouki

Sidi Kaouki znajduje się na wybrzeżu Atlantyku, w pobliżu wielu głównych miast kraju. Jeśli lubisz fale, piasek i słońce, nie ma lepszego miejsca. Ta nadmorska miejscowość nie jest zatłoczona jak wiele innych nadmorskich kurortów w Maroku. Można tu popływać w ciepłych wodach Morza Śródziemnego lub uprawiać windsurfing. W mieście można również podziwiać piękną średniowieczną architekturę mauretańską. Jest tam świątynia Sufi, która niestety jest dostępna tylko dla muzułmańskich turystów, ale każdy może zobaczyć ten budynek z zewnątrz.

El Jadida

El Jadida

Spacerując ulicami El Jadida, nie można nie zauważyć kolonialnego wpływu na to nadmorskie miasto. El Jadida była jednocześnie kolonią portugalską i francuską. Jeśli interesujesz się historią, zachwyci cię XVII-wieczna twierdza, która niegdyś chroniła port przed piratami, a teraz jest ważnym punktem przyciągającym turystów. Są tu piękne plaże, a także stare budynki religijne, które odzwierciedlają lokalną mieszankę kultury islamskiej i chrześcijańskiej.

Asila

Asila

To tętniące życiem, kolorowe miasto pozostaje troszkę na uboczu głównych tras turystycznych Maroka. Warto zawitać do Asilah, by podziwiać niesamowitą sztukę uliczną. Na licznych bazarach sprzedaje się wszystko, od lokalnych drobiazgów po świeżo złowione ryby.

Demnate

Demnate

Góry Atlasu Wysokiego dzielą północne Maroko od palącej pustyni Sahara na południu. Przez większą część roku Góry Atlas mają chłodny klimat, a wysokie partie odznaczają się bielą śniegu w miesiącach zimowych. Demnate to spokojne miasteczko położone u podnóża gór. Znajduje się w nim stara żydowska dzielnica znana jako Mellah. Dużą atrakcję są stanowiska archeologiczne, ze szczątkami prehistorycznych zwierząt. Popularną atrakcją jest naturalny kamienny most.

Ifrane

Ifrane

Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę w góry, znajdziesz wiele radości w Ifrane. Podczas gdy większość Maroka jest sucha, tutaj jest mnóstwo cedrów, lasów sosnowych i świerkowych, a także strumieni i jezior. Możesz wędrować po dzikich szlakach, lub zamieszkać w chatach. Park Narodowy Ifrane to ponad 500 kilometrów kwadratowych czystego piękna. Jest domem dla wielu chronionych zwierząt, w tym makaków berberyjskich. Na terenie Ifrane podczas II wojny światowej położony był brytyjski obóz jeniecki dla jeńców włoskich i niemieckich.

Moulay Idriss

Moulay Idriss

Moulay Idriss to jedno z najświętszych miejsc w całym kraju. W roku 789 Moulay Idriss, prawnuk proroka Mohameda, sprowadził islam do Maroka. Przez lata miasto było niedostępne dla turystów. Dopiero od 2005 r. cudzoziemcom pozwolono tu nocować. Jeśli przyjeżdżasz tutaj, pamiętaj, że podczas gdy ludzie są przyjaźni i życzliwi, lokalna kultura pozostaje bardzo konserwatywna. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety ubierają się skromnie. Można zwiedzać meczety, wiele z nich jest obecnie dostępnych dla publiczności.

Mirleft

Mirleft

Czasami wszystko, czego potrzebujesz, to relaksujący dzień na plaży. Jeśli o to ci chodzi, zajdź do Mirleft. To małe miasteczko znajduje się zaledwie kilka kilometrów na południe od Agadiru i ma jedną z najbardziej niedocenianych plaż w Maroku. Zobaczysz tutaj naprawdę wspaniałe widoki na ocean, a przy okazji posurfować. W pobliżu znajduje się Erkoute Park, gdzie można zatrzymać się na campingu.

Zagora

Zagora

Zagora znajduje się z dala od wybrzeża, pośród wysokich gór blisko granicy z Algierią. Dla spragnionych przygód, nie brakuje tu ekstremalnych szlaków, które wychodzą na rzekę Draa. Na uliczne bazarach miejscowi sprzedają autentyczne marokańskie towary i potrawy marokańskiej kuchni.