Wiadomości

Międzynarodowe targi usług zakończone sukcesem

We wtorek w Pekinie zakończyły się sześciodniowe Międzynarodowe Targi Handlu Usługami (CIFTIS).

Wstępne dane wykazały, że podczas sześciodniowych targów spisano łącznie 1672 kontrakty z różnych dziedzin, w tym 642 umowy projektowe, 223 umowy inwestycyjne, 200 umów, 158 autorytatywnych komunikatów i 139 produktów innowacyjnych, które wprowadzane są na rynek.

Dowiedzieliśmy się, że tegoroczne targi przyciągnęły ponad 10 000 przedsiębiorstw ze 153 krajów i regionów, o pięć krajów więcej niż w zeszłym roku.

Targi pokazały nowe formaty i modele handlu cyfrowego, komunikacji 5G i przemysłowego Internetu Rzeczy, odbywając się zarówno online, jak i offline w pełni demonstrując ogromny potencjał chińskiej technologii cyfrowej, internetowej i inteligentnego rozwoju.

W tym roku po raz pierwszy, oprócz kompleksowych wystaw w China National Convention Center, odbyła się seria wystaw tematycznych wspierających fora i imprezy towarzyszące tegorocznej edycji CIFTIS. Wydarzenie miało miejsce w Shougang Park, kompleksie kulturalno-sportowym przebudowanym na stalownię w zachodnim Pekinie.

Chiny przyspieszają tempo formułowania negatywnej listy dla transgranicznego handlu usługami i będą kontynuować praktyki ogólnokrajowe. Zbadają też budowę krajowych stref demonstracyjnych w celu promowania innowacyjnego rozwoju handlu usługami i zwiększą wsparcie dla Pekinu i innych miast w pilotażowym dostosowaniu przepisów krajowych do tych zawartych w międzynarodowych umowach o wolnym handlu o wysokim standardzie (FTA).

Na targach, których tematem przewodnim było hasło „W kierunku cyfrowej przyszłości i rozwoju opartego na usługach”, po raz pierwszy pojawiła się sekcja usług cyfrowych, w której uczestniczyło do 33 znanych przedsiębiorstw i instytucji.

źródło: Silk Road Poland