Wiadomości

China Homelife Poland. Pierwsze w Polsce targi hybrydowe wielkim sukcesem

WIG otwiera granice

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie – targi China Homelife Poland. W tym roku odbyły się one w nowatorskiej formule hybrydowej i przyciągnęły tysiące polskich przedsiębiorców zainteresowanych chińskimi produktami.

Hybrydowa formuła targów, wprowadzona w związku z pandemią i opracowana specjalnie na potrzeby tego wydarzenia, okazała się strzałem w dziesiątkę. Polscy przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w targach odbywających się od 1 do 3 grudnia w PTAK Warsaw EXPO, mogli nie tylko porozmawiać online z ponad 150 wystawcami z Chin, ale także obejrzeć towary i próbki.

Targi China Homelife od ponad 10 lat są wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się co roku w 13 krajach świata. Pandemia przerwała ten cykl, zamykając granice i uniemożliwiając efektywne kontakty gospodarcze. Dzięki hybrydowej formule targów, opracowanej przez Warszawską Izbę Gospodarczą, właśnie stajemy się świadkami otwarcia wszystkich granic.

Dzięki Warszawskiej Izbie Gospodarczej Polska jest pierwszym krajem w historii największych światowych targów chińskich producentów, gdzie odbyły się targi hybrydowe na taką skalę. Kolejny przystanek to Meksyk, gdzie organizatorzy będą mogli czerpać z doświadczeń wypracowanych podczas China Homelife Poland 2021.

Przedstawiciele Warszawskiej Izby Gospodarczej wspierali przedsiębiorców w rozmowach B2B z chińskimi partnerami gospodarczymi, przedstawiając profesjonalnie ofertę konkretnych firm, a w razie potrzeby łączyli także obydwie strony na spotkanie online face to face.

Innowacyjna formuła targów pozwoliła na prowadzenie efektywnych rozmów gospodarczych przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. – Hybrydowa forma targów to pierwszy tego wydarzenie w Polsce. Udało nam się połączyć kwestie bezpieczeństwa ze skutecznym realizowaniem biznesu z partnerami z Chin. Efektem są setki nawiązanych kontaktów i przeprowadzonych transakcji – pokreślił Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Sukces grudniowych targów skłonił organizatorów do organizacji kolejnych tego typu wydarzeń w 2022 roku. Najbliższe spotkanie polskich i chińskich przedsiębiorców ponad granicami planowane jest na maj 2022 roku.