Wiadomości

Maroko: Turystyka medyczna to szansa na 300 tysięcy wizyt

Jak informuje Marokańska Firma Inżynierii Turystycznej (SMIT) turystyka medyczna Maroka może wygenerować nawet 300 tysięcy dodatkowych przyjazdów.

Turystyka medyczna to przyjazdy zagraniczne w celu uzyskania opieki medycznej. Szacuje się, że korzysta z nich co najmniej 20 milionów osób na całym świecie. Głównym celem takiego rodzaju podróży jest m.in. uzyskanie opieki medycznej na wysokim poziomie, zmniejszenie kosztów leczenia i udział w zabiegach, które nie są dostępne w kraju ojczystym.

Maroko znalazło się na 31 miejscu w rankingu Indeksu Turystyki Medycznej 2020-2021 co sytuuje kraj poniżej średniej. Dlatego też profesjonaliści szacują, że wzrost turystyki medycznej w Maroku wymaga stworzenia specjalnego ekosystemu, który będzie ją promował. Ekosystem powinien obejmować m.in. służbę zdrowia, uregulowania prawne, inicjatywy kraju i udział innych podmiotów z zakresu ochrony zdrowia.

Wykorzystanie tego potencjału wymaga promowania przez rząd narodowej strategii brandingowej i wspierania niezbędnych inwestycji w dziedzinie zdrowia.

W wyniku pandemii sektor turystyczny stanowiący 11 proc. PKB kraju poważnie ucierpiał. Dlatego też rozwój turystyki medycznej może przyczynić się do stopniowego ożywienia gospodarki Maroka.

źródło: MWN
foto: unsplash