Wiadomości

Rok 2023 zapowiada się jako przełomowy dla turystyki marokańskiej

Ministerstwo Turystyki, Rzemiosła, Gospodarki Społecznej i Solidarności, z dwucyfrowym wzrostem. Zapowiada się że rok 2023 będzie przełomowy dla turystyki marokańskiej.

W rzeczywistości przyjazdy turystów do Maroka przeżywają boom od początku tego roku, z 5,1 milionami przyjazdów turystów do końca maja 2023 roku, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku – podało Ministerstwo w oświadczeniu. Jednocześnie wskazując, że że rok 2019 jest uważany za rok odniesienia dla sektora. Wzrost ten napędza kilka głównych rynków źródłowych, w szczególności Hiszpania, Wielka Brytania, Izrael i Włochy, gdzie wzrost wyniósł odpowiednio 46%, 29%, 158% i 10%.

Cytowany w oświadczeniu Fatim-Zahra Ammor, Minister Turystyki, Rzemiosła oraz Gospodarki Społecznej i Solidarności, podkreślił: „Jesteśmy bardzo dumni z tych osiągnięć, które są wynikiem planu awaryjnego o wartości 2 miliardów dirhamów, który rząd wprowadził miejsce do wspierania profesjonalistów w 2022 roku i umożliwienia im w szczególności ulepszenia oferty hotelowej, wielu ofensywnych działań, które przeprowadzamy w zakresie podróży lotniczych, promocji i referencji Maroka z głównymi Tour Operatorami, a także dynamizmu operatorów w branży”.