Wiadomości

Korea i Maroko łączą siły

Partnerstwo ma na celu wzmocnienie współpracy między Marokiem a Koreą Południową w dziedzinie zielonej mobilności.

Aby dostosować się do strategii niskoemisyjnej Maroka do 2050 roku i zmniejszyć ślad węglowy swojej sieci drogowej, Marrakech Transport i Korea International Cooperation Agency (KOICA) połączyły siły w celu wdrożenia przyjaznej dla środowiska sieci autobusów elektrycznych w Marrakeszu.

Koica i Marrakech Transport podpisały 24 maja umowę, której celem jest dostarczenie 20 ekologicznych autobusów elektrycznych nowej generacji za łączną kwotę 7,5 miliona dolarów. W ramach umowy zostanie wdrożony Inteligentny System Transportowy, którego całkowity koszt wyniesie 5,1 mln USD.

Umowa została podpisana przez Przewodniczącego Rady Regionu Marrakech-Safi i Prezydenta Marrakech Transport, Samira Goudar, Pierwszego Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Marrakeszu, Mohameda Idrissi oraz Dyrektora biura Koica w Rabacie, Yongwoo Jeong .

Partnerstwo, które mieści się w ramach zacieśniania współpracy między Marokiem a Koreą Południową w dziedzinie zielonej mobilności, ma również na celu wykorzystanie pionierskiej wiedzy specjalistycznej Korei w dziedzinie zrównoważonej mobilności.