Wiadomości

Kierunek Maroko!

Po raz kolejny Maroko miało bardzo dobry sezon. Zrealizowane zostały także. założenia o wzroście liczby turystów z Polski. W okresie od stycznia do października 2018 roku wyniósł on aż 57% w porównaniu do poprzedniego roku. Popularyzacji wyjazdów do Maroka oraz pogłębianiu współpracy z polskimi biurami służyła m.in. obecność na Targach TT Warsaw.

Maroko cieszy się dużą sympatią polskich turystów. Odpoczynek nad Atlantykiem w Agadirze czy wycieczki objazdowe po środkowym i południowym Maroku to dobrze znane produkty na naszym rynku. Przedstawiciele Maroka nie poprzestają jednak na tym. Nowe regiony (jak np. Tanger na północy kraju) starają się przyciągnąć uwagę touroperatorów. 15 listopada br. ruszył najszybszy w Afryce pociąg LGV na trasie Tanger – Rabat. Tym samym podróż pomiędzy tymi miastami skróciła się do zaledwie 2 godzin 15 minut, podczas gdy do tej pory trwała ponad dwa razy d łużej.

Stabilnie i bezpiecznie

Uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego z Warszawy do Marrakeszu to kolejny krok wzbogacający ofertę. Jak mówi Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki, prowadzone od lat systematyczne działania przynoszą efekty.

– Promujemy Maroko, zacieśniamy współpracę z touroperatorami i zachęcamy Polaków do podróży. Maroko jest stabilnym i bezpiecznym krajem, co również za każdym razem podkreślamy. Oferta jest coraz szersza, a dzięki połączeniom Wizz Air z Warszawy do Marrakeszu, które zostały zainaugurowane pod koniec października, zyskujemy kolejnych gości, którzy zechcą spędzić kilka dni w tym wyjątkowym mieście – podkreśla Rachid Ennaciri.

Maroko, foto: Pixabay

Rekordowe wzrosty

2018 to kolejny rok, kiedy liczba turystów znad Wisły wyraźnie rośnie. Szczególnie optymistycznie wygląda porównanie pierwszej połowy roku. W czerwcu odnotowano 103% wzrostu roku do roku, w lutym i kwietniu 82%, w lipcu 64%, a w maju 60%. Dzięki takim wynikom prognozy są bardzo dobre i Marokańczycy liczą na kolejne udane sezony. Według danych Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki w okresie od stycznia do końca października br. wzrost liczby turystów z Polski wyniósł 57% i było to ponad 66 000 podróżnych. Na koniec 2018 roku spodziewane jest, że liczba ta przekroczy 80 000.

Tanie loty do Marrakeszu

Zdecydowanie zachętą do podróży jest coraz większa dostępność bezpośrednich tanich połączeń lotniczych. Liniami Wizz Air można polecieć z Warszawy do Agadiru, od końca października również do Marrakeszu, do którego połączenia z Krakowa oferuje także Ryanair. Marrakesz wzbogacił się też niedawno o nową atrakcję, a mianowicie Muzeum Yves Saint Laurenta, w którym prezentowane są dzieła tego francuskiego projektanta mody przez lata związanego z Marrakeszem.

Maroko, foto: Pixabay

Oferta Maroka

Podczas Targów TT Warsaw Maroko wystąpiło z bogata ofertą. Przedstawiło ją m.in. biuro Monarch Travel oraz sieci hotelowe Continental Bay i Iberostar Hotels & Resorts Morocco. Odwiedzających stoiska częstowano tradycyjną herbatę miętową, można było zrobić tatuaż z henny.

foto: Pixabay