Wiadomości

Gdzie jest najgorętszy rynek hotelarski w Afryce?

Zidentyfikowana jako strategiczny punkt wzrostu dla głównych międzynarodowych marek hotelowych, frankofońska Afryka stała się jednym z najbardziej konkurencyjnych i lukratywnych miejsc do robienia biznesu na świecie.

Na początek, FrancoReal Summit, który odbędzie się w Dakarze, stolicy Senegalu 16 i 17 października 2018 r., zapewni platformę dla liderów hotelarskich z grupy Radisson Hotel, Mangalis Hotel Group i Accorhotels do współpracy z regionalnymi inwestorami i deweloperami.

Według partnera zarządzającego Horwath HTL France, Philippe Doizelet, nastąpił wymierny wzrost aktywności na tym rynku: – Rosną możliwości inwestycyjne w sektorze hotelowym w francuskojęzycznej Afryce. Ten wzrost nastrojów wynika głównie z braku podaży ilościowej i jakościowej w niektórych regionach, a wiele hoteli nie jest w stanie odpowiedzieć na rosnący popyt.

– Spotkanie ponad 150 menedżerów wyższego szczebla z całego regionu, a także z Republiki Południowej Afryki zapewniających platformę dla delegatów do prowadzenia transakcji biznesowych i zbierania spostrzeżeń, jest kluczowym celem FrancoReal Summit – mówi jego gospodarz, API Events 'Kfir Rusin.

– Zainteresowanie francuskojęzyczną Afryką rośnie wśród naszych afrykańskich i międzynarodowych udziałowców, z których wielu wyraziło zainteresowanie rynkiem we wszystkich sektorach. Z perspektywy hotelarskiej mamy prezesa Mangalis Hotel Group, Oliviera Jacquina, Erwana Garniera z firmy Radisson, Redah Faceh z Accor Hotels oraz Philipa Doizelet, partnera zarządzającego Horwath HTL France, którzy są najbardziej aktywnymi dystrybutorami i analitykami w regionie na szczycie.

Olivier Jacquin z Mangalis Hotel Group uważa, że FrancoReal Summit zgromadzi kluczowych właścicieli nieruchomości. – Takie wydarzenie jest nie tylko okazją do zaprezentowania regionu, ale jest także platformą do połączenia wszystkich kluczowych interesariuszy (inwestorów, operatorów, nabywców itp.). Nie trzeba więc dodawać, że szczyt FrancoReal jest bardzo mile widziany, szczególnie w Dakarze, jednej z szybko rozwijających się stolic Afryki frankofońskiej.

foto: Pixabay