Wiadomości

Emirates zastępuje Boeinga 777 Airbusem A380

Linie Emirates zobowiązały się pomóc Maroku w rozwoju branży turystycznej.

Linie lotnicze Emirates w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wymieniają swojego Boeinga 777-300ER na flagowy Airbus A380 na trasie Dubaj-Casablanca. Ogłosiły tę wiadomość w komunikacie, dodając, że ich flagowy samolot pasażerski wylądował na międzynarodowym lotnisku Mohammeda V w Casablance w Maroku. Wymiana samolotu powoduje wygodniejszy sposób latania między Dubajem a Casablanką. Lot jest również odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na podróże do i z Maroka. Pasażerowie na pokładzie pierwszego A380 lecącego do Maroka mogli podziwiać A380 ubrany w specjalne barwy przeznaczone na tę okazję. Samolot miał namalowane Museum of the Future, najnowszy cud Dubaju, ikonę architektury i centrum pionierskich koncepcji i pomysłów.

Dyrektor zarządzający Emirates w Maroku Khalfan Al-Salami powitał lot wraz z ambasadorem ZEA w Maroku Al Asri Al Dhaheri i konsulem generalnym ZEA w Maroku Omarem Abdulrahmanem Al Tunaji.
Linie Emirates przypomniały swoją wieloletnią służbę w Maroku, podkreślając, że ich loty do tego północnoafrykańskiego kraju latają od 21 lat. Powrót usług A380 podkreśla wieloletnie zaangażowanie przewoźnika w ten kraj, zwiększając ruch przylatujący i wspierając odbudowę turystyki w kraju. Kraj Afryki Północnej przyciągnął 2,9 miliona turystów w pierwszym kwartale 2023 roku. Niedawni przybysze stanowią wzrost o 17% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku. W 2022 roku Maroko przyciągnęło prawie 11 milionów turystów w zeszłym roku. Kraj zamierza podwoić liczbę przybyszów do 26 milionów do 2030 roku.