Wiadomości

Maroko zaangażowane w rozwiązanie kryzysu w Libii

Organizacja Narodów Zjednoczonych ponownie zapewniła o wsparciu dla wysiłków Maroka mających na celu zbliżenie partii libijskich do owocnego dialogu. Ma to na celu znaleźć polityczne rozwiązanie kryzysu w Libii.

W ubiegłym tygodniu delegacje libijskie przybyły do Maroka, aby wziąć udział w drugiej rundzie rozmów w mieście Bouznika. Rozmowy trwały  do 6 października. Ponadto rząd Maroka odnowił również swoje zobowiązanie do podwojenia wysiłków na rzecz pomocy Libijczykom w rozwiązaniu kryzysu.

Libijscy przedstawiciele prosili o wsparcie poparcie dialogu w celu znalezienia politycznego rozwiązania dla zakończenia krajowego konfliktu. Rozmowy zakończyły się podpisaniem umowy. Dokument ten dotyczy wymogów i mechanizmu wyznaczania suwerennych stanowisk zgodnie z libijskim porozumieniem politycznym.

„Wierzymy, że wszystkie te wysiłki utorują drogę do zwołania wspieranego przez Misję Wsparcia ONZ w Libii libijskiego forum dialogu politycznego, które planujemy zorganizować w ciągu najbliższych kilku tygodni” – informuje rzecznik prasowy sekretarza generalnego ONZ, Stephane Dujarric.

Znalezienie rozwiązania politycznego jest dla ONZ priorytetem ze względu na bardzo trudne warunki, w jakich znajdują się Libijczycy.

źródło: moroccoworldnews
foto: moroccoworldnews