Wiadomości

Magazyn Time umieszcza Rabat wśród najlepszych miejsc na świecie w 2023 roku

W czasopiśmie podkreślono, że odnowa artystyczna i kulturalna wnosi nowe życie do Rabatu.

Miasto Rabat znalazło się w tym roku na liście najlepszych miejsc na świecie magazynu Time. Magazyn zwraca szczególną uwagę na miejsca, które sprawiają, że stolica Maroka zasługuje na uwagę entuzjastów sztuki i kultury.

Opisując miasto jako rozwijającą się metropolię kulturalną, amerykański magazyn podkreślił, że atrakcje artystyczne i kulturowe na nowo wnoszą życie do Rabatu.

Na szczególną uwagę zasługuje Teatr Wielki, który nazwano największym teatrem w Afryce i świecie arabskim. Projekt Teatru Wielkiego jest dziełem słynnej nieżyjącej już brytyjskiej architektki pochodzenia irackiego, Zahy Hadid, znanej z awangardowych projektów i prestiżowych dzieł architektonicznych.

Jak informuje magazyn, otwarcie teatru nastąpi jeszcze w tym roku, a w swym repertuarze zaprezentowane zostaną spektakle baletowe, operowe, symfoniczne i filharmoniczne. W teatrze znajduje się amfiteatr na 7000 miejsc, restauracja z panoramicznym widokiem, sklepy, kawiarnie i księgarnia.

Oprócz miejsc kulturalnych i artystycznych Rabat jest domem dla wielu wydarzeń muzycznych, filmowych, artystycznych i festiwali, w tym Visa for Music, która jest platformą oferującą artystom z Maroka, Afryki i Bliskiego Wschodu możliwość występów dla dużej publiczności.

Wyróżnienie Rabatu przez Time Magazine jest kolejnym potwierdzeniem statusu Maroka jako jednego z najlepszych kierunków turystycznych na świecie.